Najdroższe suknie ślubne


Dla wielu kobiet ślub to bajkowe wydarzenie, na którego zorganizowanie często są wydawane pieniądze nie z tej Ziemi – szczególnie, kiedy panna młoda pochodzi wyższych sfer, jest znaną celebrytką lub wychodzi za mąż za milionera. Jak łatwo się domyślić, sporą część kosztów pochłania suknia ślubna. W tym artykule chcemy przedstawić najdroższe suknie ślubne, w jakich sakramentalne „tak” wypowiedziały znane kobiety.

Najdroższe suknie ślubne


Wśród sukien ślubnych wartych tysiące, a nawet setki tysięcy dolarów warto na pierwszym miejscu wymienić tę uszytą dla Kate Middleton. Kreacja, która wzbudziła sensację na całym świecie i zazdrość wśród wielu milionów kobiet kosztowała bagatela 388 tys. dolarów. Suknia została zaprojektowana przez samą szefową domu mody Alexandra McQueen’a – Sarah Burton. Jej niewątpliwym atutem był tren o długości ponad 2,5 metra. Suknia księżnej Kate była kopiowana przez tysiące panien młodych.

Niestety nie było to już możliwe w przypadku kreacji ślubnej ozdobionej 150-karatowymi diamentami, będącej swoistego rodzaju dziełem projektanta mody i jubilera. Tym, co niewątpliwie zachwyca w przypadku diamentowej sukni ślubnej to jej cena. Aby móc pozwolić sobie na nią, należy wydać ponad 12 milionów dolarów.

Pozostając w tematyce bogato zdobionych sukien ślubnych, warto wspomnieć o kreacji powstałej w latach 50. ubiegłego wieku. Suknia Imperial Pearl Syndicate na pierwszy rzut oka nie zachwyca swą formą, ale detalami. Jest to ok. 100 tys. pereł nadających sukni niepowtarzalnego charakteru.

Czy najpiękniejsze suknie ślubne to te najdroższe?


Najpiękniejsze suknie ślubne mogą mieć różne oblicze i całkowicie odbiegać od klasycznej kreacji w białym kolorze. Doskonałym przykładem jest suknia uszyta przez Verę Wang, do której wykonania wykorzystano ponad dwa tysiące pawich piór. Cena? Ponad 1,5 miliona dolarów! Równie ciekawą propozycją była suknia ślubna, jaką zażyczyła sobie pewna zamożna Chinka. Jej suknia w kolorze złota i krwistej czerwieni została wykonana z… platyny. Koszt – 250 tys. dolarów.

Można powiedzieć, że bezcenną suknią jest ta, którą w dniu ślubu miała na sobie Angelina Jolie. Kreacja została zaprojektowana przez Donatellę Versace (co już samo sugeruje, że do tanich nie należała), ale o jej wyjątkowym pięknie nie zdecydował talent projektantki, ale dzieci Angeliny i Brada Pitta. Gromadka dzieci jednej z najsłynniejszych par show biznesu ozdobiła własnoręcznie welon ślubny, który trzeba przyznać prezentował się dość oryginalnie. Podsumowując – można powiedzieć, że nie ma nic droższego i cenniejszego na świecie niż radość dzieci i ich matki.

Czy piękno ma swoją cenę?


Przykłady horrendalnie drogich sukien ślubnych można mnożyć, podobnie jak oryginalne kreacje. Jak wiadomo, wszystko jest sprawą gustu. Niewątpliwie wybór sukni ślubnej okazuje się być bardzo trudnym zadaniem, kiedy to nie dysponujemy bajecznym budżetem, jak np. księżna Kate lub Angelina Jolie. Jednak pamiętajmy o tym, że piękno nie musi być drogie, bo są cenniejsze rzeczy niż diamenty i ekskluzywne materiały.
  • Niepowtarzalne fasony i wzory
  • Ekspresowa wysyłka
  • Najwyższej jakości produkty
  • Autentyczne zdjęcia na polskich modelkach
  • Zakupy bez rejestracji
  • 14 dni na zwrot
Szybka Wysyłka

Zamówienia wysyłamy na następny dzień roboczy

Zakupy Bez Ryzyka

Masz 14 dni na zwrot - zamów i przymierz na spokojnie w domu

Masz Pytania?
691 419 333

pn - pt 9:00-17:00
sb 9-15

Szybko, łatwo i przyjemnie ;)

Kasia 28 lut

Sukienka trafiona w punkt pod każdym względem , wyglada pięknie

Renata 07 maj

Piękna suknia kolory jak na obrazku POLECAM

jola 21 paź
M&M Studio Mody © 28-200 Staszów, ul. Opatowska 22 • NIP: 655-116-16-82 • REGON: 290941686
tel.: 691 419 333sklep@sukienkimm.pl